Projekto apibūdinimas

Pastaruoju metu vis plačiau kalbama apie sveiką mitybą. Sveika mityba yra tokia, kuomet organizmas gauna visas jam reikalingas medžiagas ir energiją idealiam svoriui palaikyti. Kadangi maistas yra svarbus ligų profilaktikai ir sveikatos stiprinimui, tai šiandien mitybos specialistai kalba apie sveikatinančią mitybą. Būtent toks mitybos apibūdinimas geriausiai atspindi jos reikšmę. Pastebėjus, kad mūsų visuomenėje daugėja tingių, traškučiais „besimėgaujančių“, turinčių ansvorį, mokinių, sieksime jau ankstyvame amžiuje formuoti teisingus mitybos įpročius, išaiškinsime ir parodysime, kas yra sveikas maistas, kaip jį pasigaminti ir kodėl būtent taip reikia maitintis.

Programoje dalyvaujantiems mokiniams bus organizuojamos paskaitos,  apie sveiką mitybą, valgymo higieną ir kultūrą, praktiniai užsiėmimai, diskutuosime, piešime, žaisime, inscenizuosime,  keliausime.

Problemos aktualumas

Bendraujant su vaikais pastebėta, kad daugelis mokinių neturi tinkamai suformuoto požiūrio į sveiką mitybą. Šeimose, esant blogai materialinei ir socialinei situacijai, per mažas dėmesys skiriamas vaikų mitybai. Vaikai nevalgo pusryčių, neteisingai renkasi užkandžius (vietoje vaisių ir daržovių renkasi   saldumynus), nesilaiko mitybos rėžimo.

PROJEKTO TIKSLAS

Tikslingai formuoti mokyklinio amžiaus vaikų sveikos gyvensenos nuostatas teisingo maitinimosi aspektu. Tobulinti vaikų sveikos gyvensenos nuostatų formavimo procesą mokykloje bei šeimoje.

PROJEKTO UŽDAVINIAI

  1. Supažindinti mokinius su produktų ir patiekalų  įvairove, jų naudingomis savybėmis ir svarba žmogaus gyvenime.
  2. Plėsti mokinių žinias apie tai, iš kokių  produktų gaminamas sveikas maistas.
  3. Ugdyti mokinių gebėjimus išsirinkti pačius naudingiausius produktus.
  4. Inicijuoti ir organizuoti įvairią, sveiką mitybą propaguojančią veiklą kartu su tėvais.
  5. Siekti, kad vaikai patirtų džiaugsmą organizuojant mūsų veiklą.

PROJEKTO ĮGYVENDINIMAS

     "Košė maistas, košė vaistas"

   Rugsėjo 26 dieną buvo surengta paskaita "Košė maistas, košė vaistas" pradinių klasių mokiniams. Joje mokiniai sužinojo apie įvairių kruopų naudingas savybes ir kaip išsivirti skanios košės, išdalinti lankstinukai. Rugsėjo 27 dieną visa tai išbandėme praktiškai. Mokyklos stadione surengėme košės ant laužo virimo šventę. Mokiniai smagiai žaidė, sportavo, kai kurios klasės varžėsi, o vėliau skanavo labai skanios grikių košės.

Peržiūrėti galeriją

     "Kultūringas elgesys prie stalo"

    Lapkričio 23 d. pradinių klasių mokiniams vyko edukacinė paskaita tema "Kultūringas elgesys prie stalo". Jos metu mokiniai susipažino su stalo įrankių istorija, stalo įrankių teisingu naudojimu, kultūringu elgesiu valgio metu. Paskaitą skaitė mokytoja Beata. 

Peržiūrėti galeriją